Cheaty, návody

Ako opraviť chyby a padania GTA V na PC?


Riešenia chýb a problémov s ktorými sa môžete stretnúť v PC verzii GTA V. Sú to hlavne problémy pri inštalácii a so Social Clubom.


Táto chyba sa vyskytne ak má vaše login meno vo Windows neštandardný znak. Hra podporuje len písmená a čísla A-Z a 0-9. Ak máte iné hra zblbne. Vytvorte nové administrátorské konto bez špeciálnych znakov. Teda napríklad meno v systéme nesmie byť Jožko ale musí byť Jozko.

GTA V potrebuje mať nainštalovaný Windows Media Player. Povoľte ho v Control Panel – Programs – Turn Windows Features On/Off a zaškrtnite Media player pod Media Features (Ovládací panel – Programy a súčasti – Zapnúť alebo vypnúť súčasti Windows – Mediálne funkcie).

Niekedy sa hra na Steame jednoducho neodomkne, vtedy musíte len vypnúť a zapnúť Steam. Ak stále nejde, dajte znovu skontrolovať súbory hry.

Stáva sa to pri problémoch s komunikovaním s primárnou grafickou kartou, hlavne keď máte dve. Napríklad na notebookoch ak je Intel grafika a napríklad Nvidia grafika. Vtedy treba grafickú kartu zakázať cez Device Manager (Control Panel -> System -> Device manager -> Display adapters, dvojklik na grafickú kartu a stlačiť Disable), následne spustiť hru, aby sa dostala do Social clubu a vtedy znovu povoliť grafickú kartu. Po jej povolení spustite hru ďalej.
Ukážka postupu.

„Social Club failed to initialize.“
„Social Club failed to load due to an incomplete installation. Please exit the game and re-install the latest version of the Social Club.“
„A newer version of Social Club is required. The updater may have failed. Please exit the game and install the latest version of the Social Club.“

Odinštalujte Social Club a stiahnite si novú verziu z oficiálnej stránky. Otvorte task manager zistite, či GTA5.exe, PlayGTAV.exe, GTAVLauncher.exe nebežia. Ak nie, kliknite na inštaláciu Social Clubu a spustite ju ako Run as Administrator.


Ak sa vám nedá pripojiť na sťahovací server, choďte do inštalačného adresára a presuňte do iného adresára „x64(*)rpf.part“ súbory. Začnite hru sťahovať znovu.

Inštalácia hry je pokazená. Vložte prvé DVD a vyberte možnosť Repair. Ak ste na Steame dajte len Verify Game Cache.

Toto môže byť problém s inštaláciou .Net framework. Skúste spustiť GTAVLauncher.exe ako administrátor, ak nepomôže, skúste preinštalovať .Net framework.

Môžete skúsiť Ultrasurf utilitu, ktorá urýchli stiahnutie (obrázok), alebo vymažte „dlc.rpf.part“ súbory a sťahovanie má ísť rýchlejšie.

Otvorte inštalačný adresár GTA V (cez pravé tlačidlo na hre na steame/properties/browse local files), Otvorte potom „Installers“ adresár a nainštalujte Rockstar Social Club manuálne.


Stiahnite si nové ovládače pre grafickú kartu. NVIDIA aj AMD vydali ovládače optimalizované pre GTA V.
NVIDIA GeForce 350.12
AMD Catalyst 15.4 beta


Jeden komentár on Ako opraviť chyby a padania GTA V na PC?

  1. Nazdar. Ja mam taky problem ze ked si chcem vytvorit v Online mode charakter tak potom co nacita typka s policajou cedulou tak mi to zamrzne a spadne to cele, windows vypise chybove hlasenie ze to musel zatvorit. Pritom mi Single funguje bez problemov od zaciatku. Mam odohrane vyse 6h.

Pridať komentár