GTA 5

GTA V zarobilo v deň vydania 800 miliónov


Grand Theft Auto V sa presne podľa očakávaní stalo najrýchlejšie predávajúcim dielom v histórii hier aj celej GTA série. Za prvý deň predaja zarobilo neuveriteľných 800 miliónov amerických dolárov. Pritom Rockstar zatiaľ hru vydal len na Xbox 360 a PS3, ak by pridali aj PC a rovnako aj krajiny, v ktorých hra ešte len vyjde, siahali by na miliardu. Analytici odhadujú, že predajný výnos 800 miliónov dolárov znamená približne 13 až 14 miliónov predaných hier. Ide o nový rekord herného priemyslu. Vlani sa totiž Call of Duty: Black Ops 2 za úvodný deň podarilo zarobiť „len“ 500 miliónov dolárov.

Pripomeňme si že vývoj GTA V stál 265 miliónov dolárov, teda GTA V si už v úvodnom dni na seba dokázalo zarobiť a k tomu potešiť vydavateľa a vývojárov. Na odmenách sa v Rockstare šetriť určite nebude ;)

Rockstar dodáva, že nepracujú na ďalších verziách GTA V a sústredia sa zatiaľ na aktuálne verzie a rovnako musia všetku silu sústrediť na spustenie GTA Online ktoré má byť spustené 1. októbra 2013.

Do marca 2014 očakávame 23 miliónov predaných hier a to nezmeníme, ale 800 miliónov dolárov počas jedného dňa je ohromné.

Mike Hickey, analytik Benchmark Company

Pridať komentár